برنامه‌های توسعه‌ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن پیش رود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌های توسعه ای فولاد مبارکه تا مرحله جهانی شدن، همچنان پر فروغ پیش رود

به گزارش معدن تی وی به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «وجیه الله جعفری» در نشست کارگروه کنترل مدیریت شرکت فولاد مبارکه، اظهار داشت: تحقق چشم انداز این شرکت تا ۱۴۱۰ مبنی بر اجرای طرح‌های توسعه‌ای با نگاه جدید به تأمین زنجیره بالادستی و پایین دستی، (هشت میلیارد یورو و ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه)، با مدیریت مناسب امکان پذیر است.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو ادامه‌داد: توسعه مجتمع فولاد مبارکه، یک دغدغه ملی است و ایمیدرو همه تلاش خود را برای فراهم کردن بستر این روند اعم از تأمین مواد اولیه، زیرساخت‌ها، رفع موانع انتقال آب خلیج فارس، نوسازی و فناوری و غیره به کار می‌گیرد.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه برنامه افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه برای توسعه اقدامی مناسب است، تصریح کرد: نگاه ایمیدرو به موضوع سود به عنوان سهامدار، این است که این سازمان هیچ سودی درخواست نمی‌کند و تمایل دارد این سود، به افزایش سرمایه شرکت اختصاص یابد، زیرا معتقدیم این اقدام به نفع شرکت، اجرای طرح‌ها و در کل، به نفع کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد برنامه تقسیم سود سهامداران به برنامه افزایش سرمایه تغییر یابد تا شرکت فولاد مبارکه بتواند همزمان با اجرای طرح‌ها، زیرساخت‌های مورد نیاز را هم به نحو مطلوب تامین کند.

۳۰ رکورد جدید تولید فولاد مبارکه در فروردین

«یاسر طیب نیا» مدیرعامل فولاد مبارکه در نشست یادشده با اشاره به اینکه این شرکت در فروردین امسال ۳۰ رکورد جدید در تولید محصولات به ثبت رسانده است، گفت: این رکوردها در اردیبهشت هم ادامه دارد و برنامه ما این است که ثبت رکوردهای تولید، به صورت منظم و پیوسته رخ دهد.

وی ادامه داد: پیشتر رکوردهای تولید در بخش‌های فولادسازی، نورد گرم و آهن اسفنجی حدود یک‌هزار تن بوده اما این رقم اکنون به ۳۰ هزار تن رسیده است.

مدیر عامل فولاد مبارکه تصریح کرد: با وجودکاهش صادرات، اجازه ندادیم محصولات گرم، سرد و پوشش دار با افزایش قیمت مواجه شود.

طیب نیا با اشاره به برنامه‌های این شرکت در حوزه فناوری نوین، گفت: ایجاد مرکز زیست بوم نوآوری در سال گذشته، افزایش ۶۰۰ درصدی خدمات شرکت‌های دانش بنیان به ارزش سه‌هزار میلیارد تومان و هدف گذاری برای ایجاد اشتغال ۲ هزار نفر در این حوزه و نیز اجرای ۵۹ طرح تحول دیجیتال با پیشرفت حدود ۱۹.۳ درصد، از جمله این اقدامات است.

وی افزود: تاکنون یک‌هزار و ۲۵۰ طرح تحقیقاتی با بیش از ۱۲۰ مرکز تحقیقاتی انجام شده و امیدواریم در سال ۱۴۰۴ یک جهش در تحقیق و توسعه داشته باشیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه اضافه‌کرد: در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰، تعداد یک‌هزار و ۵۵۱ قطعه و تجهیز بومی سازی شده و برنامه بومی سازی امسال نیز هزار و ۶۰۰ قطعه و تجهیز است.

به گفته وی، اکنون بیش از ۹۰ درصد قطعات، بومی سازی شده و حدود ۸۷۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی شده است.

طیب‌نیا با اشاره به برنامه تولید شرکت فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال جاری، برنامه تولید گندله از ۶ میلیون و ۷۰۹ هزار تن سال ۱۴۰۰ به هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تن، آهن اسفنجی از هفت میلیون و ۳۰۲ هزار تن به هفت میلیون و ۹۳۰ هزار تن، تختال از هفت میلیون و ۸۹۷ هزار تن به هشت میلیون و ۴۲۰ هزار تن، نورد گرم از ۶ میلیون و ۱۵۴ هزار تن به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار میلیون تن و نورد سرد به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، خاکبرداری طرح نورد گرم ۲ انجام شده است.

(بازدید ۲ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *